Krátkodobé alebo ročné cestovné poistenie?

Patríte k ľuďom, ktorí pokladajú pri cestovaní za samozrejmosť uzatvorenie cestovného poistenia? Býva uzatváranie cestovného poistenia súčasťou vašej „cestovnej horúčky“ či prípravy pred dovolenkou?

Ak áno, určite patríte k tým praktickým cestovateľom, ktorí nič nenechajú na náhodu a pre istotu si zabezpečia bezproblémovú dovolenku vopred. V dnešnom svete veľmi praktická vec, pretože nikto nikdy neviete, čo sa môže stať.

Tí, ktorí ale využívajú cestovné poistenie viackrát do roka, majú na výber aj inú možnosť, ako zároveň ušetriť čas i peniaze – uzatvoriť si ročné cestovné poistenie online.

V čom je rozdiel?

Krátkodobé cestovné poistenie

Krátkodobé cestovné poistenie si bežne uzatvárajú klienti, ktorí sa chystajú na dovolenku, pracovnú či inú cestu do zahraničia, poprípade do nebezpečného vysokohorského terénu tu na Slovensku, kde je aspoň malé riziko pre vznik ujmy na zdraví či škody na majetku alebo využitia vysohorskej záchrannej služby.

Mnohí cestovatelia ho berú pri cestovaní už ako bežnú a praktickú záležitosť. Bežnú až natoľko, že si uzatvárajú cestovné poistenie pri každom turistickom či pracovnom pobyte v zahraničí. Určite je to dobré riešenie, no niekedy z hľadiska výhodnosti, nemusí ísť o to najefektívnejšie. V takýchto prípadoch je tu práve možnosť uzatvoriť si celoročné cestovné poistenie.

Klient si ho uzatvorí raz a cestuje celý rok. Už viac nič neplatí, nikam nemusí kvôli poisteniu chodiť, stále mu platí poistná ochrana, navyše ušetrí čas aj peniaze.

Krátkodobé cestovné poistenie je poistenie na jedno vycestovanie – jedna dovolenka, jedna služobná cesta, pričom ide o nepretržitý pobyt v zahraničí. Konkrétne poistné podmienky jednotlivých poisťovní určujú presnejšie, aká je maximálna dĺžka vycestovania, všeobecne však platí max. 90 dní. V prípade ročného cestovného poistenia ide o viaceré vycestovania do roka, záleží len na možnostiach klienta. Celkový počet ciest nie je nijakým spôsobom obmedzený, jediným obmedzením je maximálny rozsah jednej cesty, ktorý sa pohybuje od 30 do 45 dní, záleží na konkrétnej poisťovni. Je však výbornou možnosťou, ak viete, že Vás čaká ročne viacero ciest do zahraničia.

Presvedčte sa sami, že ročné cestovné poistenie je pre vášnivých cestovateľov výhodným spôsobom, ako sa na celý rok zabezpečiť voči možným nepríjemným situáciám.