Ročné cestovné poistenie má aj pripoistenia

Ročné cestovné poistenie je, rovnako ako to krátkodobé, šité priamo na mieru klienta. Hoci ide o dlhší časový interval a väčšinou aj väčšie územie, je možnosť uzatvoriť si ho podľa toho, čo potrebujete. Sami si už viete popredu zvážiť, aké riziká podstupujete pri vašich cestách a čomu všetkému chcete predísť. Tak, ako poskytuje pripoistenia krátkodobé cestovné poistenie, poskytuje doplnkové a voliteľné poistenia aj ročné cestovné poistenie. Máte tak na výber viacero možností, aby sa vaše cestovanie stalo spoľahlivým a zabezpečeným po celý rok.

Jednotlivé druhy doplnkového poistenia chránia buď samotného klienta, jeho majetok alebo aj samotnú cestu, resp. prípad nekonania sa cesty.

Poistenie športovej činnosti

Ide o cestovné poistenie, ktoré sa hodí najmä tým, ktorí idú na svoju dovolenku či inú cestu aj za športom. Budú vykonávať športy, ako napríklad bungee jumping, zoskok padákom, paragliding, vodné lyžovanie, rafting, jachting, jazdu na vodnom či snežnom skútri, či vysokohorská turistika, ktoré sú všeobecne považované za extrémne športy. Je pri nich väčšie riziko úrazu, a preto ak sa takejto záľube plánujete venovať, je lepšie uzatvoriť cestovné poistenie s týmto pripoistením. Do tejto skupiny patria aj rekreačné športy, ktoré už majú menšie riziko, ale poistiť sa oplatia.

Úrazové poistenie

Hoci cestovné poistenie zahŕňa ako základné poistenie liečebných nákladov, nepokrýva prípady trvalého následku z úrazu. Na to slúži úrazové poistenie. V praxi to znamená to, že ak sa pri cestovaní zraníte a budete nútení vyhľadať lekársku pomoc, je tento úkon hradený cez základné cestovné poistenie – poistenie liečebných nákladov. Ak by vám z daného úrazu alebo z danej situácie však zostal trvalý následok, toto poistenie vám nebude stačiť. V tomto prípade sa využíva úrazové poistenie. Je teda na vás, aby ste zvážili, či sa vám toto pripoistenie naviac oplatí.
V ideálnom prípade nebudete musieť využiť ani jedno z poistných plnení. Stať sa však môže čokoľvek a cestovné poistenie vám na cestách zabezpečí istotu a pohodu.

Poistenie zodpovednosti za škodu

Cestovné poistenie myslí aj na vašu zodpovednosť za škodu. Týmto pripoistením uchránite seba aj svoju peňaženku pred prípadným uhrádzaním škody. Ste teda poistení pre prípad, že náhodou poškodíte v obchode regál s drahým tovarom, nejakým spôsobom zraníte inú osobu a podobne.

Poistenie batožiny

Tento typ pripoistenia má nespornú výhodu. O tom, že nie je nič príjemné na tom, ak s vami do cieľovej destinácie nepricestuje aj vaša batožina, vie najlepšie ten, kto to zažil. Počas cestovania sa vaša batožina môže nie len stratiť, ale aj poškodiť, či úplne zničiť. Zvážte teda výhody tohto typu pripoistenia a poistite si riziko, že v prípade takejto situácie vám budú vaše veci nahradené. Uzatvorte si cestovné poistenie s poistením batožiny. Na výber máte rôzne výšky poistných súm podľa hodnoty vašej batožiny. Ešte sa oplatí spomenúť, že by ste mali dodržať postup pri strate batožiny a takúto nepríjemnú situáciu určite zvládnete bez zbytočných stresov.

Poistenie nákladov na zásah horskej služby

Nič pre tých, ktorí idú k moru. Pre tých, ktorí však plánujú dovolenku v horách určite praktická vec. Zásah horskej služby je pomerne finančne náročná záležitosť, preto, ak viete, že do hôr pôjdete a nebudete len sedieť v chate pri krbe, uzatvorte si cestovné poistenie aj s pripoistením zásahu horskej služby. Získate záruku, že v prípade potreby vám bude ihneď poskytnutá potrebná pomoc a to v rámci vášho cestovného poistenia.

Poistenie storna cesty

Nezáleží na tom, či radi využívate last minute ponuky, alebo máte vašu dovolenku naplánovanú niekoľko mesiacov dopredu. Tesne pred vašim odchodom na dovolenku sa môžu prihodiť nečakané situácie, pre ktoré budete musieť váš zájazd stornovať. Hoci tieto situácie nie sú príjemné, aj proti týmto nepríjemnostiam sa môžete poistiť. S pripoistením storna zájazdu budete mať istotu, že všetky poplatky a iné náklady spojené so stornovaním zájazdu vám budú nahradené.

Viac o doplnkovom pripoistení jednotlivých poisťovní.